Klub Netradičních Sportů a Turistiky

SAMOTA

Aja s Olgou

ÁJA - GAJA

Pozice/Position: všeumělka, gaučák
Narozen/Birth: 2.6.2008
Pohlaví/Gender: fena/female
Chovatel/Breeder: Levíčkovi
Otec/Father: DUMP
Matka/Mother: TEQUILA
Původ+obr.předků/Pedigree+pict.: PedigGAJA.xls
Sourozenci/Siblings: "Géčkový" vrh -
GARY, GANDI, GWENDY, GERDA, GITA, GANÉŠA, GAJA (Ája), GAJKA.
Webrovka Tequilka je vynikajcí všestranný leader a Dump je nadějný mladý pes. Jejich spojení nebylo plánováno, kmotřičkou je Jitka Korvasová :).

GAJA - Ája je nádherná lehká fenečka u Olgy Bučkové, prokazuje všestranné vlohy, absolvovala například lovecký výcvik viz níže... Je velmi obratná a pohyblivá, inteligentní a učenlivá. Co chvíli se dozvídáme, do jaké nové aktivity se holy zapojily :) Super!

Mailové pozdravy od Olgy:

Aja na coursingu - Hanácký pohárplave Květen 2010
U nás je vše v naprosté pohodičce - Ája je standardně zlobivá a hypeaktivní ........ V mezičase si stačila vyběhat coursingový certifikát (přikládám foto od Gwen), a tak si zpestřujeme život, čím se dá. Taky se chystáme na dogtrek. Včera jsem definitivně pochopila, ze z ní nikdy nebude "lovecký pes" - v křoví si našla zajíce, takže vzorně vystavila a strčila do něj čumákem.
Aja na coursingu - trénink Přerov Zajíc byl natolik konsternovaný, že se nejdřive nezmohl na nic a po chvilce tryskem vyrazil do lesa. Ája samozřejme za ním, nebo spíše vedle něj - byl to úžasný pohled - běží zajíc a vedle něj lovecký pes, který po něm hravě pokukuje :-). Naštěstí Ája na písknutí zastavila a vrátila se ...
Aja plave Červen 2009
Posílam další foto (do jejího rodokmenu - aby si lidi nemysleli, ze tu kostičku má přirostlou nafurt :-)). Momentálně jsme v tzv. plovací fázi - snažím se Áju naučit nebát se hluboké vody. Plavat uz si ozkoušela loni v prosinci :-( a vodu má ráda, ale bojí se - jde jen tam, kde dosáhne na dno. Minulý týden jsme byly na jezírkách v lomu pod Klajdovkou a Ája nabyla dojmu, ze se dokáže odrazit od vodní hladiny - udělala ohromný skok a ejhle, ve vodě tůňka ..... Ája tam padla jako balvan, celá se zanořila a ve zloku vteřiny vyletěla ven jako na péru. No příště mě už nemine, abych tam vlezla taky - to Áje nedá a půjde za mnou.
Aja na coursingu Srpen 2009
Tak jsme se dali do další disciplíny - coursingu. Ája je naprosto nadšena a šílená, když vidí střapec :-). Teď už jen čekáme, než jí bude 15 měs, aby si mohla vyběhnout i licenci. Přikládám foto pořízené Matoušem z "Českého psa".
Aja aportuje kostičku Březen 2009 - Abychom si s Ájou trochu zpestřili nase aktivity, jely jsme na lovecký výcvik k Telči - výsledky byly neuvěřitelné :-).
Musím říci, že obě jsme si to řádně užily a byly jsme vyfluslé jako po treku ..... Je videt, ze ESP je opravdu všestranný psík.
Přikládám výňatek z článku a fotku - takže od teď na dogtreky nebudu tahat jídlo, Ája něco uloví :-)

"Ve dnech 26. až 29 března se konal 6. letošní vékendový výcvikový pobyt v Řásné. Výcviku samotného se zúčastnilo celkem 9 psů, z toho tentokrát šest retrívrů, dva ohaři a jeden Evropský saňový pes.
Aja nosí bažanta Evropský saňový pes paní Bučkové je plemeno, se kterým jsem se osobně setkal poprvé. Udivil mne svou mrštností, rychlostí, jemnou povahou, ale traké velmi snadnou cvičitelností. Po krátkém zácviku prokázal pěkné vystavení a na povely paničky při hledání reagoval nesrovnatelně lépe, než pointři, kteří se výcviků také zúčastňují."
Hela Levíčková, 10.5.2010, levicek@mushing.cz