Klub Netradičních Sportů a Turistiky

SAMOTA

Renovovaná koloběžka na ME Kcynia 2007

Jak najít pružný a ochotný cykloservis

Pravoúhlý sjezd na cestu v zasněženém listí, Cakov 2006 Nic nevydrží věčně - zvláště ne při zátěži, kterou naše dopravní prostředky musí vydržet. Tažní psi mají málokdy pochopení pro povely "Pomalu", "Opatrně" nebo "Stůj", často jeví téměř zlomyslný smysl pro rychlost zvláště z kopce dolů a přes největší kameny a pařezy a tak součástky a materiály našich vozítek odcházejí často a náhle do věčných lovišť.
Na trhu sice bývají k mání hi-tech díly, které by nás svými parametry mohly uspokojit, ale jejich cena také bývá v závratných výšinách. Takže hledáme kompromisy - aby to vydrželo, fungovalo to a nebylo to příliš drahé.

Zlomená řidítka na Trnávce 2005 - dojeli jsme - o fous Nalomená vidlice - dojeli jsme - o fous Při speciálních úpravách naší tříkolky, tak jak si je vynutil čas, jsme hledali "zlaté ručičky", ochotné a schopné speciální práci na naší Bláhovce provést.

Na podzim 2007 už bylo jasné, že se totální generálce tříkolky nevyhneme a tak jsem sedla k netu a hledala... stránky Cyklosport Mičuda a našla - brněnský cykloservis -
Cyklosport Mičuda , který se pustil do oprav s tvořivým nadšením.
Bylo potřeba vyvařit domlácenou kostru, vyměnit atypickou vidlici, představec a řidítka. Zadní pevné kovové ráfky ponechat, nerezový výplet ze silných drátů na míru byl pěkným oříškem, zůstali jsme u bezúdržbových bubnových brzd. Nový lak a polepky dílo obnovy završily.
Stav před a po rekonstrukci si realizátoři pěkně zdokumentovali. :)

MS IFSS Piandelagoti MČR 2007 Škvořetice S tříkolkou v novém kabátku jsme pak vyrazili i na naše první mezinárodní starty - ME ESDRA Kcynia, MS IFSS Piandelagoti (4. místo) a povedená podzimní sezóna byla završena titulem Mistra republiky ze Škvořetic...
Na jaře 2008 při rozloučení na Cakově mi při ale navádění psi utekli a tříkolka dostala na frak ...

Nyní - na podzim 2009 je čas na další generálku... hádejte u koho! :) Cyklosport Mičuda
Hela Levíčková, 17.9.2009, levicek@mushing.cz

Výrobci postrojů

odkaz na Zero DC
Dáša Nešněrová

odkaz na Manmat
Jarda Soumar

odkaz na Eurohusky
Pavel Pfeifer

odkaz na Polar Pešek
Polar Pešek