Klub Netradičních Sportů a Turistiky

SAMOTA

Chov - kennel Levíčci

V roce 2012 jsou u nás následující vrhy...
Tequila - PIRI, PRAYA
Ira dala nádherné fenky a pejska po úžasném rakouském psu Loke (Rarášci)
Baby se narodila štěňátka. (S)
Eliška je nakrytá top psem Indy(Ellis)


Vrhy z minulých let jsou popsány níže na stránce

Krycí psi


FALCO jaro 2010 FALCO - rychlý a chlupatý leader s vynikajícím původem po First.
vyrostli po něm krásní psi "J" - JEDI...
BARRY 2010 BARRY - silný rychlý dříč, individuál i týmový pes a nadějný leader
V chovu se již uplatnil - ze spojení s KORIDOU běhají šikovná štěňata u Matese (Emil Zátopek,)
BOREK jako roček BOREK - chlupatější silný a rychlý zadák zadák na vysoké noze.
Spolu s Blackem motory mého nejlepšího týmu. Učí se v leadru..
BLACK jako štěňe BLACK - nádherný nesmírně silný a rychlý zadák s vynikajícím pohybem, který jakoby vypadl z oka dědovi - Egilovu Mikovi.


Nadějní psi v testování
KEN
LORD
KOYUK
AKIAK

Chovné feny

IRA
BABY
ELIŠKA
MEGGI
HOLY
FATA
FLAXA
FINTA
TEQUILA

Nadějné feny v testování
AYKA
KATE

Z historie

V roce 1996 jsme pořídili první štěňata ze spojení FALCO -LINDA
Nejlepší z nich byl RUF - neskutečný dříč a skvělý leader. FRANCO, LUCKY, JACK. Po dědečkovi Chillim to byli psi nesmírně silní, odolní a rvaví. Jízda s nimi byl adrenalinový zážitek.
Další generace psů přišla v roce 2002 s orientací na longy a s nákupem malé chlupaté fenky BIBY od Daňa Fila, která byla po domluvě kryta skoroohařem BLUMem od Sumce (Jarda Bulva). Děti z tohoto spojení - ROCKY, SANDY, RAY, SÁRA, CHERRY byly velmi tvrdé a dominantní, v longovém týmu stále jezdí SANDY a ROCKY. Biba byla neuvěřitelně vynalézavá v předávání svých genů dále a tak její krev koluje v žilách Šamanových psů (Rozárka) a a po krytí Rozárky Cipískem pokračuje i v týmu Vency Zetka.

S nástupem ohařů jsme podnikli pokusy o jejich začlenění do týmů, a na BLACKY odchovali 2 vrhy. V roce 2004 se ze spojení BLACKY-BEDŘICH narodily padesátky FRODO, BARILA, BORKA, MISTY. Byli to nesmírní dříči, chyběla jim rychlost a longy byly pro ně příliš těžké.
V roce 2005 po BLACKY-RUF nám zůstal jako vzpomínka na geniálního RUFA jeho syn SAM.
Na těžké midy a longy se čistí ESP (Kolářova krev od Zdráhalů) neosvědčili - BLACKY, NARVIK, LINDA. Psi postavení na skoropointrech (Max-Penta) na tom byli lépe, ale i pro ně byla longová zátěž tvrdá - ASKO, STRELKA, LUISA.

V týmech se velmi osvědčily "Formulky" - dcery pointra Maxe a primitivní Sumcovy AH - Miky. Heterózní efekt zde fungoval výtečně, první vrh - Casey a Conie vytvořily základ týmu Michala Merhauta, z dalšího vrhu Foxe si nemohl vynachválit Richard Bárta, Fata, Finta a FlAxa mi byly v roce 2005 nabídnuty. FATU a FINTU jsem koupila, FLAXU (AXA) si vzali Chlumští a předvedli s ní, že perfektně připravený nízkopodílový kříženec může zdatně konkurovat čistým ESP i v individuálních disciplínách. I ona našla v roce 2009 cestu k nám.

FATA se projevovala jako perfektní leader, takže když jsem v roce 2006 přemýšlela o feně na krytí, padla jsná volba na ni. Původní záměr krýt u Jirky Trnky Sammym nevyšel, protože fenka Zdeňka Bohma hárala v ten stejný den a přijeli jsme spolu na Tři Studně, takže jsme hledali dalšího psa... Vhodný midový pes Oli (po Dollar) se ke krytí neměl a tak volba padla na velkého psa LARRYho, syna legendárního Agilova MIKE. Ve vrhu "Béček" byly 4 malé fenky ( BERUSKA, BAYLEY, BREEZE a BIZI ) a 3 velcí kluci ( BLACK, BOREK, BARRY ). Kluci představujmí základ sprintové čtyřky-šestky, holky společně s tetou HOLY základ midového týmu.

V roce 2007 se Fata hárala již počátkem roku, takže jsem hledala jinou chovnou fenku, volba padla na Vavrušovu KORIDU, (po AH Black x Penta). Tentokrát jsme kryli Sammym (a překryli CHIPem), tato Déčka jsou hyperaktivní dříči cvaláci a v první sezóně měli někteří problémy s rychlostí ( DARA). DAISY stačila sprintové šestce, DITA v Áčku. DUNA se občas rozhlíží, DUMP vyzrál až na konci sezóny, možná to bude narok dobrý koníček do sprintové osmičky. DENY našel místo v Polsku a DELI zkouší Michal Merhaut.

V roce 2008 se FATA hárala v březnu, ke krytí jsme zvolili Sammyho syna po IT - leadra LUCKYho. Vyrůstá nám nová osmička - "Éčka", dvě mmenší holčičky EASY a EIMY, a šest velkých kluků - ELF, ELIS, EMIL, ENDY, ENGI a ERROL. (tihle psi do longu nebudou :). Éčka jsou zlatí koníčci, ve sprintu pracovití dříči, povahově klidná zlatíčka.
V roce 2009 jsme zvolili na FATU osvědčeného Sammyho syna po IT - leadra CHIPA, šťěňátka jsou "Íčka". Dva kluci vyrůstají u Veroniky a Martina, šest je u nás doma.

FALCO a HOLY nám dali velmi zajímavá šťěňata "Jéčka". Dvě vyrůstají u nás.
V roce 2010 jsme Koupili jsme osvědčenou chovnou fenu od Pavla Pfeifera - BABY.
Baby - chovná fena Pavla Pfeifera Výborně osvalená BABY po Max-93 a Pumpkin má v blízkém rodokmenu (.xls) podobná jména jako Mike či Diatz.
Její děti ze spojení s Cipískem běhají v Pavlově týmu - FEMUND, FELIX, FELICIA i leadruje.
Další výborné děti Baby jsou po Rudiho super psu LANCE - v Pavlově týmu např. IKLA, IOWA, IKE, IKER, nebo dvojka Jirky Strnada..
LEE - Krycí pes Pavla Pfeifera Baby byla nakryta Pfeiferovám krycím psem LEE, je to vysoký, lehký a výborně pracující syn vynikající Rudiho feny FUNNY, (po LANCE, x MAJA po Finbeck-Page). Otcem Leeho je Trnkův SAMMY.
Baby se úžasně začlenila i do sprintové osmičky/open týmu, odvodila Martinovi spolu s Fatou a Easy celou mid-open sezonu. Je to velmi pracovitá, rychlá, skromná a nesmírně milá fenka.

V roce 2011 jsme provedli krytí našich snů - koupili jsme fenomenální Kalu a jeli krýt za Rudim Ropertzem. Lancátka jsou úžasní psi..
Testovala jsem Borka jako chovného psa - měli jsme 5 štěňat se Sendy, 2 jsou v Polsku, malinká Nira na Slovensku (Oliva)
Vyrůstaly děti Baby-Lee, narozené na podzim 2010 - vyrostli z nich nádherní krasavci.
Hela Levíčková, aktualizace: 27.5.2012, kontakt: levicek@mushing.cz

*