Klub Netradičních Sportů a Turistiky

SAMOTA

Koloběžky

Koloběžka WOOXKoloběžka WOOX WOOX je podobně jako Kickbike koloběžka s velkým předním kolem, které dobře kopíruje terén. Na tomto typu kolobrnd jezdí většina světových špiček.
WOOX má kvalitní hliníkový rám s dobrou geometrií, který dobře drží - což je klíčové. Ostatní komponenty jsou levnější, aby byla udržena nízká cena.
Základní cena – 6990Kč s DPH
Vaše cena – 4 700 Kč s DPH (190 EUR)
Cena “musher” – 4 500 Kč s DPH (180 EUR) – sleva pro mushery s licencí.

Při OBJEDNÁNÍ přes nás DOPRAVA v ČR ZDARMA!

Naše zkušenosti s WOOX

Na třech kouscích WOOX už jezdí Barča, Veronika a Stoky, prošly Telčí, Kostelcem, chystají se na Tři Studně.
Rám super - drží dobře, levné komponenty při různých pádech dostávají zabrat, tak se porovnají a jede se dále :).
Telc-3462.jpg
Telč - naše stroje
Telc-Barca-3094.jpg
Telč Barča
Telc-Stoky-3098.jpg
Telč Stoky
Telč Veronika-1800.jpg
Telč Veronika

Parametry WOOX


Brzdy - O bezpečné zastavení se starají čelisťové brzdy shimano. Brzdný účinek byl dostačující, zadní kolo šlo díky malému zatížení ihned do smyku, předek se choval jistě. Bovden zadní brzdy je veden rámen, nikde se neláme a vede od páčky až k brzdě - tento bezpečnostní prvek nesplňuje většina výrobců.

Rám – je výtvorem českého konstruktéra. Je svařen z Al trubek vyztužených žebrováním. Vykazuje obrovskou pevnost a nevlní se ani při rychlostech okolo 45Km/h (testováno mnou). Výrobce je testoval na 75Km/h. V plné rychlosti jsem nabral pár šutrů, které jsem doslova vyryl ze země. Díky dobrému náběhu v ohybu trubky jsem celou situaci ustál v pohodě. Rám měl pár oděrků, ale k poškození materiálu nedošlo.

Stojánek – byl demontován. Pro psy netřeba.

Kola – 26 předek, 18 zadek, ráfek jednoduchý, náboje – kuličkové ložisko (kupodivu toho dost vydrželi). Pláště mají dezén spíše na upravované polní cesty, ale tohle je jen spotřebák a každý jezdí to svoje.

Vidlice – základní model od suntouru – nemám komentář, každá zná.

Představec a řidítka – integrované hlavové složení je další velkou předností tohoto stroje – můžete použít jakékoli díly používané na moderních horských kolech (vidlice, řidítka, představce). Montovaná řidítka jsou pevná, opatřena rohy pro sportovní úchop.

Výhody – pevný rám, integrované hlavové složení, dobrý úhel ohybu bovdenu zadní brzdy, stabilita při vysokých rychlostech. 26 palcové přední kolo.

Nevýhody – použití komponent nízké třídy.

Celkové shrnutí – koloběžka vykazuje perfektní jízdní vlastnosti a mechanickou odolnost, nevýhodou je levná vidlice. Vzhledem k nabídce koloběžek na trhu se dostáváme na velice dobrý poměr cena/výkon.
(Zapsal Stoky)
Hela Levíčková, aktualizace: 2.3.2010, levicek@mushing.cz